Flyballové boxy

16. května 2017 v 0:00 | Denise |  Trocha teorie - Dogs world

Pokud se věnujete flyballu, dříve či později budete myslet na pořízení flyballového boxu. Těchto boxů je na trhu hned několik. Flyballové boxy lze dělit na tři hlavní typy...


1) Český typ boxu
Výrobce: Kovovýroba Petr Kohout, Praha 8
tel. 721 516 777, e-mail: pekoda@seznam.cz
dodací lhůta dle dohody
cena bez dopravy od 9.400 Kč s DPH

Velkou výhodou je nižší hmotnost ve srovnání s ostatními typy boxů, zpravidla se vyrábí ve verzi se čtyřmi otvory, a to na velké i malé míčky. Tento typ je vhodný pro začínající psy, vtlačením míčku hlouběji do mechaniky je možno částečně regulovat délku odpalu míčku. Přední část boxu je sestavena ze dvou částí, které k sobě přiléhají vcelku těsně, ale přesto se už několikrát stalo, že se v tomto prostoru některým psům zasekne packa. Další nevýhodou je citlivost přední desky - při naskočení malého psa (jorkšírský teriér apod.) se někdy nespustí mechanika boxu.

2) Belgický typ boxu
Výrobce: Jeroen De Keyser, Belgie
Dodací lhůta: 2-3 měsíce
Cena bez dopravy: od 500 eur

U tohoto typu boxu je díky jeho provedení prakticky nemožné, aby se pes zachytil tlapkou za box. Nevýhodou je určitě cena, k níž je nutno ještě připočíst případné náklady na dopravu, někteří uživatelé uvádějí nutnost častějšího seřizování mechaniky boxu. Masivní konstrukce a dlouhá část pro postavení nabíječe znamenají nutnost většího prostoru při přepravě. Kolem otvorů pro odpal míčků někdy dojde k poškození gumy, když ji pes zachytí zuby spolu s míčkem.

3) Německý typ boxu
Výrobce: Kaiser Hundesport
Dodací lhůta: cca. 3 týdny
Cena bez dopravy: 420 eur


Jednolitá přední deska, na které psovi nehrozí žádné nebezpečí zachycení. Tak jako u předchozích typů je zde síla odpalu míčku stejná. Je zde nutná častější kontrola, případné seřízení mechaniky boxu. Vštší rozsah pohybu přední desky, může vadit citlivějším či začínajícím psům.

© Psí sporty - upraveno, fotografie google.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama