Leden 2017

Prosba, informace

26. ledna 2017 v 23:59 | Denise
Prosím všechny, co sem občas zavítají, či jsou pravidelnými návštěvníky, aby věnovali pár minut přečtetím tohoto krátkého článku.

Abych vše uvedla na pravou míru, a vysvětlila oč jde, předem varuji, že tento článek moc šťastný nebude. Jak někdo možná ví, téměř před rokem jsem adoptovala fenku Piranhu. Vše bylo doposavaď relativně v pořádku, mluvím teď o zdravotní stránce. Kromě toho, že fena byla silně podvyživená, vypadalo vše téměř na výbornou. Problém nastal před třemi dny, kda Pira přestala chodit, nedokázala vstát, měla horečku téměř 41°C a z ničeho nic mi téměř umírala v rukou. Ihned jsme tedy jeli na veterinu, kde dostala injekci proti bolesti, vzhledem k tomu, že ji veterinář pouze ohýbal končetiny, a fena vyváděla při jakémkoliv dotyku, rozhodli jsme se pro krevní testy. Bohužel se dostavil i silný průjem, tudíž se nemohli aplikovat další látky do těla, které by ji nějakým způsobem mohlo pomoci. Hematologické testy dopadli dobře, ledviny, játra, a další důležité orgány jsou naštěstí čisté, ovšem krevní obraz už na tom tak dobře není. Aktuálně víme jen to, že Pira má příliš mnoho bílých krvinek, naopak velmi málo červených krvinek, což zatím znamená to, že se ji nedostává do těla to, co potřebuje, včetně toho, že hrozí nedostatek kyslíku. Piranhu čekají další testy, budeme také dělat koprologii, abychom zjistili, proč tak rychle a extrémně zhubla, ačkoliv koprologii jsme dělali cca. 2 měsíce zpět, a výsledek byl čistý, bez parazitů.

Proč vlastně píši tento článek, proč je vlastně ihned v nadpisu napsáno slovo pomoc, je jednoduchý. Nechci si tu stěžovat, nebo tvrdit, že jsou na tom někteří lidé hůře, než aktuálně my - jsou. Bohužel jsem se ocitla v situaci, kdy žiji sama v pronajatém bytě, živým sebe, dva adoptované psy, králíčka, a došli nám finance na další potřebná vyšetření a testy. Během tří dnů strávených na veterině jsme vyčerpali "finanční polštář", a proto bych Vás ráda požádala o jakoukoliv pomoc. Určitě by mi pomohlo, kdybyste sdíleli obrázek uvedený níže, společně s mým e-mailem - Den.Mart@seznam.cz. Už jen pouhým sdílením nám alespoň dáte šanci, že se někdo ozve.

Pokud by měl někdo možnost, či nám chtěl pomoci jakoukoliv finanční částkou (opravdu nám pomůže každá koruna), nemám sebemenší problém poskytnout prostřednictvím e-mailu číslo účtu, na které je finanční částku možno zaslat.


Předem všem děkuji za podporu, a to jakoukoliv.

Držte nám ťapky

Denise, Kimmka, Piranha a Vodopád


Jak jde čas...

7. ledna 2017 v 23:00 | Denise |  Blogoviny

Zřejmě vcelku trefný název pro dnešní článek po dlouhé době. Asi si kladete otázku, co se děje/dělo/bude dít. Mohu vás/sebe uklidnit, že s webovkami rozhodně nekončím, ba naopak. Potřebovala jsem prostě pauzu. Poté, co nás opustila bobinka, jsem adoptovala nového králíčka, takže tímto vám všem představuji Vodopáda (neptejte se, proč se jmenuje Vodopád :-D)


Samozřejmě to, že se mezi nás přidal Vodopád, nebyl důvod mé neaktivity. Prostě a jednoduše jsem neměla nápad. Neměla jsem náladu, nebyl čas. Pevně věřím, že jste měli lepší a krásnější svátky, než já, která je strávila, včetně nového roku, v pracovním nasazení. Nicméně od 16.1. mám konečně vysněnou desetidenní dovolenou (přelož si tutu článků, fotek a procházek se psy), takže na to lze říci jen jedno - už aby to bylo!

Doufám tedy, že jste nad námi nezlomili hůl, a budete dále sledovat náš web :-)


Denise, Kimmka, Piranha a Vodopád