Srpen 2016

Kavárenské lenošení s pejsky - report

29. srpna 2016 v 7:27 | Denise |  Report z pejskařských akcí (mimo dogfrisbee)
V sobotu jsme se zúčastnili pražské akce Kavárenské lenošení s pejsky, kde jsem zároveň přednášela ostatním základní informace o psí výživě a psích granulovaných krmivech, byla jsem překvapena, že slovo padlo i na BARF a nikdo nikoho neodsuzoval. Společně s krmením má přednáška dále směřovala k základnímu výcviku a pár tríčkům na radost.

Jak vybrat správné granule / 13. díl / Purina Pro Plan

28. srpna 2016 v 10:25 | Denise |  PROJEKT JAK VYBRAT SPRÁVNÉ GRANULE
Ti z vás, kdo náš blog navštěvují častěji, jistě vědí, o čem se zde bavíme. V předchozích dílech jsme si vysvětlili, co vlastně granulovaná strava je, co občas obsahuje, ačkoliv by neměla, jak se naučit číst složité názvy a co se pod nimi vlastně skrývá, co sledovat, aby v granulích bylo, a jak nejlépe přejít na jiný druh, či rovnou na BARFovanou stravu. Dnes si představíme další značkuk granulí, kterou krmí velká většina české i nečeské populace, povíme si její pro, její proti a podrobně se pošťouráme v jejím složení...

Matýsek se posral

24. srpna 2016 v 18:54 | Denise |  Blogoviny
V pondělí proběhl můj první pracovní den v novém zaměstnání, a zároveň první den, kdy byli psiska doma delší dobu sami... Nedokážete si ani představit, jak bylo divné, že všechno stíhám naprosto v pohodě, netáhnu za sebou tři psy...

No, v 09:00 ráno jsem nastoupila na školení, které mě bohužel čeká až do konce měsíce (pokud si říkáte proč bohužel, tak proto, že je to prostě nuda), v 18:00 jsem měla padla, takže jsem sedla na první autobus, co mi jel domů, okolo půl sedmé jsem vystoupila na zastávce blízko mého domova, už už vytahuji klíče z tašky... Otevírám dveře... A...

Pozvánka

23. srpna 2016 v 19:58 | Denise |  Blogoviny

Keškování Prahou - Hostivař

22. srpna 2016 v 0:01 | Denise |  Procházky
Včera jsme se společně s kamarádem Martinem vydali do nedaleké Hostivaři na kešky. Šli jsme jen na kraťoučkou procházku (časově :-D), takže jsme si domů odnesli 5 bodíků za nález.

První keškou byla Sokol Hostivař, kterou jsme si odlovili hned poté, co jsme vystoupili na zastávce Sklářská. Keška byla moc hezky vyrobena, schovaná velmi snadno, takže odlov byl velmi rychlý.

Následující keškou byla Hostivařská pekárna - keška též pěkně vyrobena, ale samotné provedení a úkryt nás moc neohromil.

Další v pořadí byl Plukovník Mráz - keška ukryta v dopravní značce, kterou jsme museli odlovit mega rychle kvůli mudlům u vody.

dPřeposledí keškou byl Let's swim - historie plaveckých stylů - provedení nic moc, naštěstí jsem s sebou měla dvoumetrového Martina, který na ni dosáhl úplně bez problémů, sama bych ji ale hodně těžko odlovila.

Poslední keškou - protože se už stmívalo, byla keška z lesní série přímo v Hostivařském parku - Houbařská cache - jedlé houby, keška hezky provedena, nicméně moc nápadný úkryt :-)

A co vy, kolik máte kešek celkem?


Vodní hrátky

21. srpna 2016 v 13:59 | Denise |  Hry pro dospělé
Někteří psi mají vodu rádi, jiní ne. Nicméně v těchto letních teplotách přijde trocha zchlazení určitě vhod...
Ve vodě se rádi šplíchají, plavou, popř. zkoumají dno. Bázlivějším psům musíme nejprve vysvětlit, že se nemají čeho bát. I tak bychom měli mít na mysli možná nebezpečení, která na nás ve vodě číhají - utonutí, pořezání o ostré předměty, infekce... Dost ale o ponurých tématech! Jdeme si hrát!!!


Přejmenování Piranhy!

21. srpna 2016 v 10:52 | Denise |  Blogoviny
Ptáte se, proč jsem se zase dva dny neozvala, když byl víkend, a já měla volno?
Zeptejte se na to Piranhy, které od pátku neříkám jinak než satan. Ten pes je totiž natolik retardovaný, že mi během té doby, co jsem byla v práci, překousala kabel k internetu, tudíž jsem byla bez připojení, asice mám internet v telefonu a můj plán byl jasný - udělat si HOT SPOT přes telefon, ale ani tento plán se nevydařil, internet se prostě nechtěl připojit.


Běsnila jsem, jak budu bez internetu zase x dní, než se O2 uráčí mi poslat svého technika, na kterého čekáte třeba i deset dní... Naštěstí O2 po mém posledním telefonním hovoru natolik změnilo názor, že mi poslali technika v sobotu :D

Takže hip hip hurá, mám internet! :)

Alergická reakce na antiparazitika

18. srpna 2016 v 0:01 | Denise |  Trocha teorie - Dogs world

I naši psí miláčkové mohou mít různé zdravotní problémy. K jedním z nejčastějších patří také alergická reakce. Alergickou reakci může mít pes na spoustu věcí, my se dnes ale zaměříme na antiparazitní oblast, ukážeme si, jak takovou reakci poznat, jaké jsou časté příznaky, a jak tuto situaci řešit, než se stihnete dostat k veterinárnímu lékaři.


Keškování Prahou

15. srpna 2016 v 14:20 | Denise |  Procházky
Včerejší den a vcelku přijatelné počasí jsme využili k lovu kešek. Původně jsme chtěli jet do Hostivaře, kterou máme asi deset minut autobusem od domu, ale nebyla jsem si jistá, zda nebude pršet, navíc jsem se s kamarádem "rozhoupala" až okolo šesté hodiny, a tak jsme pro jistotu volili lov pouze v okolí domu.

Odlovili jsme celkem 3 kešky, na čtvrtou - vzdálenou asi kilometr od poslední tradičky, jsme díky pomalému stmívání a začínajícímu větru raději vzdali.

Nejprve jsme si tedy doma vyluštili mysterku Veledrom Třebešín (GC1PF8Q), která mě upřímně vůbec nenadchla - místo uložení finálky plné mudlů (pozn. autora MUDL - Člověk nevěnující se geocachingu), nehledě na to, že konkrétní místo bylo zarostlé kopřívami, ostružinami a další havětí.

Než jsme se ale vydali na samotný Veledrom, ukázala jsem kamarádovi Ju Helákovi finální místo mystery cache Malešický park (GC4M6V0), kde opravdu doporučuji přečíst si můj log (stačí kliknout na odkaz a sjet až dolů, kde mě najdete pod mou přezdívkou společně s mým logem). Tuto mystery jsem si odlovila s kamarádkou Klárou již 5.8.2016.

Po Malešickém parku a Veledromu jsme se vydali na poslední cachku - tentokrát na tradičku, která se též týkala Veledromu, a tudíž se jmenovala Veledrom (GC38G12). Odlov poslední tradičky proběhl hladce, ačkoliv mě keška také zklamala - plný logbook, o kešku se dlouhou dobu zjevně nikdo nestará, což je škoda.

Po odlovu jsme zamířili zpět domů.
Pokud někdo hrajete geocaching, určitě mi napište do komentářů přezdívku. Na Geocachingu mě naleznete pod přezdívkou Locyka (stačí kliknout :-)).Rozhovor s Kateřinou Čermákovou

14. srpna 2016 v 8:00 | Denise |  Rozhovory

Kateřina Čermáková je mladá slečna žijící v Praze ve společnosti svých dvou pejsků. O jejich psech, o ní samotné, a třeba také o sportech, které spolu dělají, se dočtete v následujícím rozhovoru...