Červenec 2016

Historicky první trénink

30. července 2016 v 6:22 | Denise |  Canicross
Historicky poprvé po mé nezdařené transplantaci kolene ( :D) jsem se včera vydala na canicrossový trénink s Piranhou a Kimmkou. Kimmka běžela navolno vedle mě, protože jak již všichni víme, Pira je neřízená střela, a Kimmka ji nestačila, resp. se dohadovaly o tom, kdo z nich bude "o krok napřed".

(foto Ondra Uhlíř)

Bohužel díky obrovské bolesti kolenou i přes tejpy z toho byly jen tři kilometry, ale i za ty tři kilometry jsem na sebe opravdu pyšná, a dnes si půjdeme zaběhat znova :-)

Trénink 25.7.2016

29. července 2016 v 10:33 | Denise |  Frisbee
V pondělí za mnou do Prahy přijeli kamarádi z okolí Liberce, Šárka a Míra, a tak jsme využili situace a šli si zaházet a trochu potrénovat do Malešického parku. To bych ale moc předbíhala. Šárky s Mírou přijeli okolo oběda, najedli jsme se a vydali jsme se asi po 3 hodinkách klábosení na Ipák, kde jsme se měli srazit s mým kamarádem Cortym, což se také stalo. Došli jsme pěšky na Karlovo náměstí do parku s veřejným pianem, kde jsem si chtěla zahrát, nicméně tam seděla banda našich nepřizpůsobivých občanů, třískali do toho jak blázni a k tomu si kopali míčem. Díky tomu, že ho jeden z nich kopl přímo na Piranhu, jsem se strašně vzápětí vytočila, jelikož tím, že Piranha chtěla balon chytit, stáhla jak své vodítko, tak Kimmky okolo mé ruky, a tak mám nad loktem úžasnou modřinu jak nějaký feťák... Z Karláku jsme se tedy pro jistotu odebrali do místního Alberta, nakoupili pár věcí navečer a sedli na 22 a jeli ke mně domů.

Doma jsme dali nákup do ledničky, a šli pěšky do Malešickéhl parku s disky. Procvičovali jsme si různé hody mezi sebou, Corty se natolik zlepšil, že mě jedním ze svých úžasných backhandů trefil do hlavy, takže aby toho nebylo málo, mám modřinu společně s boulí i na hlavě :-D Poté přišly na stage holky, nejdříve Kimmka, se kterou jsem trénovala overy a dogcatch, poté Piranha, se kterou jsme pilovali počkání si na disk. Zejména Piranha ten den opravdu válela.

Po vyčerpávajícím házení jsme si sedli na lavičky a klábosili, a najednou Míru nenapadlo nic chytřejšího, než vlézt na dětskou houpačku a dělat, že jede na koni... Vůbec mu ale nedošlo, že sedí na lvu :-D :-D :-D

Takže na závěr přidávám video z jeho jízdy veteránů...Report z Brněnských psích dnů 2016

23. července 2016 v 7:20 | Denise |  Report z Dogfrisbee akcí

Letošní Brněnské psí dny jsme konečně neprošvihli, a tak vám můžeme podat zajímavý report z této akce.
Pokud chcete vědět, jak se nám dařilo, stačí jen kliknout na "celý článek" ...


Psychická příprava na výkon

22. července 2016 v 6:20 | Denise |  Trocha teorie - Dogs world


- myslet jen na trénink
- před tréninkem si určit cíl a držet se ho
- končit v nejlepším
- časově si trénink rozdělit → rozházení → 2-3 min pes → rozházení
- klást vysoké nároky
- pořádně rozhýbat psa i sebe (10-15 min), poté přestávka
- po výkonu rozchodit sebe i psa
- připravit si vše, co na trénink potřebujete - disky, vesta, pes, rozcvička, hračky, apod.
- 3x si představit sestavu, parkur apod.
- koukat na plac!
- přemýšlet o větru, o směrech apod.
- naučit se házet i při větru
- házet i proti větru

Nejlepší hráči dogfrisbee ve světě + můj vzor

21. července 2016 v 14:58 | Denise |  Trocha teorie

Tento článek bude mírně neobvyklý, ale snad stejně zajímavý pro vás, jako je pro mě. V následujících pár řádcích vám představím světové špičky dogfrisbee, a také mého nejlepšího favorita, který je zároveň mým vzorem.

Zpátky doma

21. července 2016 v 6:00 | Denise |  Blogoviny

Zpátky doma z Jihlavy a Brna...
Omlouvám se, že jsem vás neinformovala již po druhém článku z tábora dál, nicméně vše vám vysvětlím v následujícím článku...

Jak jsem přišla o iluze - 2. trénink

12. července 2016 v 21:02 | Denise |  Frisbee
Tak jsem si říkala, jak to budu mít mnohem jednodušší než s Kimmkou, když je Pira do všeho tak nadšená, a to i do frisbee... Dnes jsem přišla dokonale o iluze... Mám pokousané a podrápané celé tělo, a pracuje se na tom, aby se naučila počkat si na disk... V průměru jsem dnes naběhala cca. 3 km jen na hřišti, začíná se mi klubat modřina na prsou a zápěstí, spálená jsem jak pravá Teplická cikánka, nicméně vše musíme brát pozitivně a s úsměvem :-D...


Večer nás potkala bouřka, která se v mírnějším podání opakovala i při tréninku, nicméně nevím proč, mně se v dešti hází vcelku dobře. Pláštěnkami jsme se naštěstí letos dostatečně vybavily, takže jsme v pohodě.
Teď už ale jdeme odpočívat a čerpat síly na zítřejší trénink :-) ...

První táborový den

11. července 2016 v 22:21 | Denise |  Frisbee

První táborový den byl ve znamení spálených zad, ukrutných veder a unavených lidí i psů, ale minimálně za nás to stálo za to...

Ráno v 8:00 budíček, v 9:00 rozcvička, a rozházení, ukázali jsme si pár nových hodů a tríčků, které lze zakomponovat do sestavy, a nastalo první házení se psy. Původně jsem si myslela, že budu celý tábor trénovat jen s Kimmkou, jenže Kimmce prostě tyhlety vedra vadí, a tak se ji nic nechtělo - otrávený byl pes, a já ze psa. Odpoledne jsem se tedy rozhodla vzít na "stage" Piranhu, která byla naprosto skvělá. Na to, že frisbee jako takové viděla poprvé, byla opravdu boží. Předtím jsme spolu doma zkoušeli jen rollery a další ptákovinky, ale dneska jsme se dozvěděli spoustu nových a hlavně užitečných informací, což bylo super.

Ze všeho nejvíce jsem se těšila na sprchu a mléko po opalování (čti "po spálení"), večer jsme ještě hráli lidské dogdartbee a kanjam.

Teď už se pomalu ale jistě ukládáme k spánku, a sbíráme síly na další den.Odjíždíme na tábor!

10. července 2016 v 9:05 | Denise |  Blogoviny

Jedeme na tábor! ANO! Právě, když čtete tento článek, tak ještě balím a připravuji byt na "samorežim", protože ve 13:00 odjíždíme do Jihlavy na dogfrisbee tábor vedený sestrami Urbáškovími společně s naší vedoucí týmu Prahaha, Míšou Androvou!

Nevím, jak to tam bude s internetem, minimálně vám budu psát informace přes hotspot mého telefonu, pokud to nepůjde jinak, nicméně na pár dní tu máte přednastavené články, tak se nemusíte bát, že byste se tu nudili!

Zatím se tu mějte krásně, a my se určitě ozveme!

Kimmka, Piranha a Denča