Duben 2016

Report z Welcome summer 2016

30. dubna 2016 v 7:24 | Denise
Kostky byly vrženy - alá sezóna začala...

Ve dnech 22.-24.04.2016 jsme započali naší sezónů závody ve Dvoře Královém nad Labem, kde se konal - jako každoročně, v KK Nový svět, Fitmin Welcome summer 2016.


Brush

29. dubna 2016 v 7:15 | Denise |  Hody
Pro angličtináře velmi známé a jednoduché slovo, pro méně soužité s angličtinou, slovo Brush označuje v češtině slovo smeták, či kartáč. Už to napovídá, že nejde o normální hod... Jako i většina ostatních hodů, má brush různé variace, ať už při použití rukou, zapojení nohou určitě ale není k zahození (kick brush - kopnutý kartáč).

Blogoviny 28.04.2016

28. dubna 2016 v 15:00 | Denise |  Blogoviny
Přináším vám další, ovšem trošku rozpačité blogoviny. Tento blog projde opět menší změnou, a to tím, že Lucka na tomto blogu nebude aktivní - ani bohužel nebyla, s Luckou již nebydlíme spolu z osobních důvodů, a tak se opět bude muset překopat celý blog, všechny rubriky, apod.

Zároveň nastane další změna, a to ta, že jsem se rozhodla, že tento blog nabídnu ke "spolužití" dalšimu člověkovi.
Více informací naleznete v článku ze včerejška → Hledá se

Příjemnější změnou je doplnění galerie u Piranhy a Kimmky. Omlouvám se všem, co si to tu plánovali stejně hezké, jako já, ale nedá se nic dělat :-)Hody - Úvod

28. dubna 2016 v 7:41 | Denise
V této části se budeme postupně seznamovat s různými házecími technikami. Popis všech bude pro házení pravou rukou, čímž pro leváky se tento postup akorát zrcadlově otáčí. V tomto úvodu začneme obecnými pravidly, která platí pro všechny hody a vysvětlením některých pojmů...

HODY:
Brush /29.4.
Rotace

Rotace disku může být buď po směru hodinových ručiček nebo proti. Časem se dostaneme i k hodům, při kterých se disk točí napříč, okolo osy A... Hozený disk by měl mít v každém případě co největší rotaci, která zajišťuje stabilitu disku. Toto platí zvláště ve větrných podmínkách. Ovšem jak sami zjistíte, u některých hodů budeme rádi, když se disk bude točit alespoň trošku :-)


Disk

Přestože je disk kulatý, budeme pro jednodušší vysvětlení a lepší orientaci užívat termíny přední, zadní a levá, pravá část, které dostaneme rozdělením disku podle os A a B. Při pohybu okolo osy A určujeme výšku hodu, natáčením podle osy B pak směr hodu.

Švih

Při házení disku je nejdůležitější švih zápěstím, který dává disku rotaci. Tento pohyb je velmi podobný švihu při práskání bičem. Zápěstí by se mělo plynule zrychlovat ve směru hodu a v momentě nejvyšší rychlosti zastavit (jít do protipohybu). Tato na první pohled maličkost je základem správných hodů a proto je dobré si tento pohyb dobře procvičit. Dbejte na to, abyste švihali pouze zápěstím a ne i předloktím, případně celou rukou.

Let disku

Disk má při letu tendenci se převracet vzhůru nohama. Projevuje se to zatačením disku doprava (při rotaci po směru hodinových ručiček) respektive doleva (při rotaci proti směru hodinových ručiček). S tímto je potřeba počítat při vypouštění disku. Správný odhad lze získat pouze praxí.


HLEDÁ SE

27. dubna 2016 v 20:00 | Denise

Vzhledem k tomu, že se blogu nemohu věnovat každý den, a Lucka nikdy nebyla, a ani nebude aktivní na tomto blogu, rozhodla jsem se, že sháním ke mně spoluadmina. Bližší informace a podmínky k přijetí naleznete po kliknutí na "celý článek".Další fotoprocházka

27. dubna 2016 v 12:40 | Denise |  Procházky
Přináším vám pár dalších fotek z další fotoprocházky, kterou jsme zakončili
návštěvou vysočanského psího parku.Report z Veletrhu FOR PETS 2016

23. dubna 2016 v 8:00 | Denise |  Report z Dogfrisbee akcí

Ve dnech 07.-10.04.2016 se konal - jako každoročně, velmi známý, především pro majitele chlupatých i nechlupatých mazlíčků, veletrh For Pets. Na tento veletrh jsem měla původně jít pouze jako návštěvník, nicméně nakonec mne oslovila firma PetCenter, pod kterou pracuji, zda bych nechtěla na tuto akci jako vystavovatel. Tuto nabídku jsem samozřejmě neodmítla.


Zahajujeme sezónu!

22. dubna 2016 v 12:14 | Denise |  Blogoviny
Konečně jsme se dočkali!

Dnes, v pátek 22.4.2016, okolo 18:00, odjíždíme na letošní první závody nazvané Welcome Summer 2016 do Dvora Králové nad Labem, na které jezdíme každý rok, a jezdili jsme na ně ještě dříve, než jsem vůbec držela první disk v ruce, a Kimmka první disk v tlamě.

Tyto závody se konají pod záštitou firmy Fitmin, která tyto závody každoročně sponzoruje, ceny jsou vždy úžasné (i když my jsme si ani jednu zatím nepřivezli, a asi ještě dlouho nepřivezeme :-D )...

Závody trvají až do neděle, uvidím, jak na tom budu po příjezdu, nicméně vám určitě dříve, nebo později, podám informace o tom, jak na tom jsme :-)

Jste psí milovníci, nebo psí rodiče?

18. dubna 2016 v 11:02 | Denise |  Zajímavosti


Mít rád psy, čili, jak to nazvala autorka následujícího komiksu Kelly Angel... Být "psími milovníky" je celkem snadná a zábavná "práce", něco jako být tetou nebo strýčkem dětí svých sourozenců či kamarádů. Ale milovat psy jako vlastní děti, tedy "být psím rodičem", to už je jiná - musíte se starat a máte odpovědnost, a k tomu všemu je ještě třeba, abyste byli psí milovnící, což se ovšem v některých situacích vylučuje. Jaké jsou zásadní rozdíly mezi tím, jestli máte psy jen rádi, nebo jestli pro vás představují totéž (ne-li více) co vaše díte, ilustruje následujících sedm obrázků.

Nezapomeňte hlasovat v anketě pod článkem :-)


Bezpečné označení psa

15. dubna 2016 v 17:32 | Denise |  Trocha teorie - Dogs world
V dnešní hektické době je velmi důležité si psa označit - pro případ, že se zatoulá, popř. vám ho někdo neprávem odcizí. Základní možnosti jsou tři, a ty si dnes představíme podrobněji, řekneme si jejich výhody, ale také jejich velké nevýhody.