Základní práce se psem - základy minidistance

19. února 2016 v 12:32 | Denise |  Trocha teorie
Minidistance je jedna z mnoha disciplín dogfrisbee. Přesná pravidla této soutěže naleznete ZDE.
Pro Minidistance (ale i pro ostatní distanční soutěže) je ideální technikou hodu BACKHAND. Je to nejpřirozenější, nejjednodušší a nejjistější hod. Určitě se vám někdy stalo, že bez psa jste házeli krásné, rovné disky, ale jakmile se k vám přidal pes, příliš jste se na něj soustředili a tak kazili techniku hodu. Jak toto odstranit? Naučte svého psa obíhat za vámi...


OKOLO

Je to velmi jednoduché a většina psů to pochopí během jednoho tréninku. Zvolte si nějaký povel pro oběhnutí za vašimi zády (za, okolo, dokola, ...). Postavte si psa před sebe a na zvolený povel ho veďte ve směru hodinových ručiček okolo sebe a odhoďte disk ve vámi zvoleném směru. Zpočátku několikrát opakujte to, že se se psem otočíte i vy. Poté zkuste psa dostat do oběhnutí aniž byste se vy otáčela. Nezapomínejte an povel a pomoc může i máchnutí diskem, který máte připravený na hod. V této fázi dávejte pozor, abyste psa neodměnili hozením disku, aniž by oběhl. Velmi praktické je zpočátku i užití rolleru namísto běžného hodu.

Obíhání se nedělá jen proto, že to vypadá dobře, ale především proto, že tak dáte psovi najevo, že přijde hod. V podstatě ho tím odstartujete. Psi pak většinou i běží do náskoku, což vám umožní se do disku pořádně opřít a hodit daleko bez rizika, že pes disk nestihne. Úplně nejdůležitější je, že se o psa nemusíte v tuto chvíli starat. Víte, že vás oběhne a poběží požadovaným směrem, tudíž se můžete plně soustředit jen na sebe a na správné provedení hodu.


A aby to nebylo jen o suché teorii, přikládám vám video ze svých historicky prvních závodů, abyste se mohli zasmát :-D
© discdog.cz, upraveno

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama