Využití targetu

15. února 2016 v 8:36 | Denise |  Trocha teorie - Dogs world
Targeting, neboli cílení je výcviková metoda, při které se pes, nebo jiné trénované zvíře, učí dotýkat nějakou částí těla určitého targetu (cíle)- Tím může být jakýkoliv předmět, laserové ukazovátko, nebo třeba lidská ruka. A k čemu je to vlastně dobré?Základem targetu je dřevěná bedýnka, deska je opatřena potahem, který zamezí zklouznutí psa z bedýnky, hodí se i protiskluzový povrch zespod.

Při výcviku se vám target jistě bude někdy hodit, s jeho pomocí můžete pracovat na tvarování určitého chování - tj. Chceme-li po psovi nějaké - pro něj snadné chování, je velká praavděpodobnost, že toto chování jednoduše sám nabídne. Pak žádný target nepotřebujete, stačí jen pohotově zareagovat ve chvíli, kdy se chová chtěným způsobem, chování označit a psa za něj odměnit. Budeme-li dostatečně přesní, pes pochopí, za co odměna přišla, chování pro něj zíslá hodnotu a bude mít tendenci ho v budoucnu opakoat.

Pokud máme ovšem v úmyslu naučit psa nějaký složitější kousek, tedy chování, které nepatří do přirozeného chování tohoto konkretního psa, musíme ho k tomuto chování dovést. A právě k tomu nám velmi pomůže target.ání pro něj získá hodnotu a bude mít tendenci ho v budoucnu opakovat. Pokud máme ovšem v úmyslu naučit psa nějaký složitější kousek, tedy chování, které nepatří do přirozeného repertoáru chování tohoto konkrétního psa, musíme ho k požadovanému chování nějak dovést. A právě k tomu nám může pomoci target.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama