Co se mi chce komentovat...

12. května 2015 v 21:24 | Denise |  Frisbee

Po dlouhé době přidávám nový článek. Ano, stránka je stále v rekonstrukci, je to tu takové
všelijaké, ale prostě a jednoduše - měla jsem potřebu se vyjádřit k pár věcem, které se
v poslední době dějí na jevišti internetu...Webová stránka jisté slečny Mili Kapounové (http://mili-kapounova.cz/), mně upřímně zvedla
mandle z krku. Dle slečny Mili své pejsky týráme přehnanou dávkou adrenalinu a stresu tím, že
hrajeme frisbee, hážeme míčky a chodíme na procházky déle jak 20 min. - jak slečna doporučuje.

Upřímně, myslí to vážně? Cituji: ,,Nejvíce stresu psovi způsobují aktivity typu flyball, agility, frisbee, házení míčku, běhání u kola, přetahovací a jiné rozpustilé hry se psy. Při těchto činnostech už vzniká závislost." Přijde mi, že slečna si závislost u psa představuje stejně jako lidskou závislost na kouření, alkoholu a jiných nešvarů.

Ale ptám se znova, je slečna normální? Obhajuje se jakýmsi ,,titulem" ze Sydney, dovoluji si pro lepší vysvětlení citaci od https://khadrabova.wordpress.com: Už na úvodní stránce svého webu se pyšní tím, že vlastní ,,certifikát v oblasti chování domácích zvířat (pes a kočka)" a to z australského Companion Animal Behaviour Institute v Sydney. Tento institut však není žádnou věhlasnou továrnou na odborníky na psí chování, jak by se mohlo zdát. Na jejich webu cabi.com se vlastně ani nedopátráte, kde tento institut sídlí - najdete zde jen adresu PO boxu a mailovou adresu. Není zde jediné jméno lektora či jakékoli jiné osoby pracující v institutu, jediná fotografie, jediná konkrétní informace o celé instituci ani jediná externí recenze. A jak je zde možné získat certifikát? Místo běžné ceny $1050 za kurz zaplatíte exkluzivních $595, za které vám budou zaslány texty, obrázky a videa. Kurz je flexibilní - koupené materiály si studujte jak dlouho chcete. Náseldně se můžete přihlásit k online zkouškách (jak vypadají ty? Kdo ví) a ty opakovat neomezně stále dokolečka, dokud je nesplníte na 70%. Voilá - jste certifikovaný odborník, stejně jako paní Mili Kapounová."

No, obrázek si můžeme každý udělat sám... A já jdu týrat své psy přetahovadlem...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama