Backhand

7. listopadu 2014 v 8:00 | Denise |  Hody
Jedná se o nejzákladnější a nejpoužívanější hod používaný v dogfrisbee.
Důvodem je fakt, že pro většinu lidí jde o nejpřirozenější způsob hození disku.
Backhand není ale jen o tom hodit disk před sebe, má spoustu variant, které si ukážeme později.


Disk uchopte tak, že ho palec bude svírat proti všem ostatním prsům z vrchní strany. Poloha ostatních prstů je pro tento hod libovolná, jde o to, aby vám úchop připadal přirozený a neměli jste ruku v křeči.
Čím dále chcete disk hodit, tím by měl být úchyt pevnější. Správný postoj při backhandu je s mírně rozkročenými nohami, ideální na šířku ramen, ramenem ruky, ve které držíte disk ve směru letu. Spojnice vašich ramen tedy určuje budoucí dráhu disku. Ruku s diskem ,,zabalíte" na prsa. Důležité je, aby loket i zápěstí byly neustále téměř ve výši ramen, protože švih ruky je právě v této úrovni nejúčinnější. Samotné vyhození disku je pohyb ramene, poté loktem a nakonec zápěstím.
Rotaci disku ovlivníte ale hlavně švihem zápěstím. Ten musí být co nejrychlejší a především nejpřesnější. Nelze švihat v celé volnosti zápěstí, ale pouze do doby, kdy se hřbet ruky zarovná s paží. V tom okamžiku by měl být disk vypuštěn a pohyb ruky zastaven (napodobení švihu bičem); pokud by pohyb zápěstím pokračoval dále, náklon disku by se zákonitě změnil, čímž se výrazně změní i směr a způsob odhození disku.
Takže rada pro začátečníky - cvičit, cvičit a cvičit.
Hlavně házejte především bez psa.
Zde je i backhandové video od Dog Chow Polska https://www.facebook.com/video.php?v=763998583659090
© Text: Denise & Kimmka; obrázky: Denise & Kimmka
All rights reserved ©

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 silluety silluety | Web | 8. listopadu 2014 v 12:40 | Reagovat

:O to vážně? :O je mi vážně čest znát toho "zakladatele" těchto pian.. neboli spoluzakladatele :D je to dokonalý :3 ten nápad to všechno :3 jenom mě naštvalo, že se v Brně dal ten klavír ven (myslím bez přístřešku a tak), takže na něj pršelo, svítilo slunko a začal chátrat.. :/ což mi příjde jako velká škoda :( doufám, že se mi ale naskytne ta možnost si na tenhle klavír někdy zahrát :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama